LELB Satversme
Augsburgas ticības apliecības
|Katrai dienai - Luters

17. jūnijs

Stājieties pretī velnam, un viņš bēgs no jums.

(Jēk. 4:7)

Nav spēcīgāka vīraka velna atbaidīšanai kā - mā­cīties Dieva baušļus jeb Viņa vārdus, runāt, dziedāt un domāt par tiem. Tas patiesi ir īsts svētais ūdens un zīme, no kuras velns bēg - zīme, ar kuru velns no­teikti ir aizdzenams. Tādēļ tev ir tikai jābūt labprātī­gam Dieva vārdu lasīt, par to runāt un domāt - arī tad, ja no šiem darbiem tev nebūtu cita labuma, kā vien spēja atvairīt velnu un ļaunas domas, kas nespēj ne uzklausīt, ne panest Dieva vārdu. Tas ir Dieva spēks, kas rada velnam nepanesamas ciešanas, tur­pretī mums sniedz vislielāko stiprinājumu, mierinā­jumu un palīdzību. Ko gan daudz te vēl varētu piebilst? Ja man vajadzētu nosaukt visus augļus un labumus, ko dod Dieva vārds, kur tad es atrastu pietiekami daudz papīra un laika? Velnu mēdz dēvēt par burvi - tūkstoš mākslu meistaru; kā lai nosauc Dieva vārdu, kas šo burvi ar visām viņa tūkstoš prasmēm it viegli spēj aizdzīt un iznīcināt? Jā, Dieva vārda prasmes un spējas tūkstoškārt pārsniedz šā burvja gudrību.

Kā līst lietus un sniegs krīt no debesīm, un turp vairs neatgriežas, bet gan veldzē zemi, uzplaucē to un diedzē, dod sēklu sējējam un maizi ēdējam, tā būs ar Manu vārdu, kas iziet no Manas mutes un nenāk pie Manis nepiepildīts.

(Jes 55:10–11)

Pāvils raksta: Mana runa un mana sludināšana nav pārliecinošā gudrībā, bet Gara un spēka izpausmē, lai jūsu ticība nebūtu cilvēku gudrībā, bet Dieva spēkā.
(1Kor 2:4)

Rut 1:1–18; 1Tim 1:1–17; Lk 13:1–9