LELB Satversme
Augsburgas ticības apliecības
|Katrai dienai - Luters

13. novembris

Bet, ja arī mes vai kāds eņģelis no debesīm jums sludinātu citu Evaņģēliju nekā to, ko esam jums pasludinājuši, lāsts pār to! (Gal. 1:8)

Tev jāpaļaujas uz Dieva vārdu tik stingri un no­teikti, ka arī tad, ja es pats kļūtu par ģeķi - no kā lai Dievs mani pasargā - un atsauktu vai noliegtu savu mācību, tu tomēr neatkāpies no tās, bet saki: ja Lu­ters pats vai eņģelis no Debesīm māca citādi, tas lai ir nolādēts! Jo tev jābūt nevis Lutera, bet Kristus māceklim un bez šaubīšanās jājūt, ka tas ir Dieva vārds, kaut arī visa pasaule strīdētos tam pretī. Tev priekšā stāv miršana un vajāšanas; tur es nevarēšu būt pie tevis, nedz tu pie manis; bet ikvienam būs pašam jācīnās, lai uzvarētu velnu, nāvi un pasauli. Ja tajā dienā gribēsi lūkoties apkārt, meklēdams, kur es esmu palicis, vai es - kur paliec tu, tad būsi jau pazudis un izlaidis Dieva vārdu no savas sirds; jo tu neturies cieši pie Vārda, bet gan pie manis vai kāda cita; tad tev neviens nevarēs līdzēt..

Tā saka Kungs Dievs: Es pats meklēšu un vedīšu atpakaļ savas avis!

(Ech 34:11)

Redzēdams ļaužu pūli, Viņš /Jēzus/ iežēlojās par tiem, jo tie bija novārguši un pamesti kā avis, kurām nav gana.

(Mt 9:36)

Jer 36:27–37:2; 1Kor 14:1–12; Mt 10:16–23