LELB Satversme
Augsburgas ticības apliecības
|Katrai dienai - Luters

20. janvāris

Zinādami, ka neviens cilvēks netop taisnots pēc bauslības darbiem, bet ticībā Jēzum Kristum, arī mēs kļuvām ticīgi Kristum Jēzum, lai taptu taisnoti Kristus ticībā un ne pēc bauslības dar­biem, jo pēc bauslības darbiem neviens cilvēks nekļūst taisnots. (Gal. 2:16)

Pielūko, ka neļauj sevi maldināt, aizvest projām no ticības un pievērst labajiem darbiem! Labi darbi tev ir jādara, taču ir jāpaļaujas nevis uz šiem darbiem, bet vienīgi uz Kristus darbu. Mums nav jā-uzbrūk grēkam, nāvei un ellei ar mūsu pašu labajiem darbiem, bet jānorāda uz mūsu taisno Pestītāju, Ciā­nas ķēniņu, kas zina, kā tikt galā ar grēku, nāvi un elli. Viņš ir grēka nonāvētājs, nāves iznīcinātājs un elles aprijējs. Ļauj, lai Kristus dara šīs lietas, bet tu savus darbus veltī savam tuvākajam, lai tie kļūtu par drošu zīmi tavai ticībai šim Pestītājam un grēka nonāvētajam!

Svētīts, kam Kungs nepielīdzina vainu, kura gars ir bez viltus!

(Ps 32:2)

Tas, kas ir Kristū, ir jauns radījums; viss vecais ir pagājis, un redzi – viss tapis jauns. Viss ir no Dieva, kas mūs ar sevi caur Kristu ir samierinājis.
(2Kor 5:17–18)

1Moz 8:6–22; Ebr 4:14–5:6; Jņ 2:23–3:15