LELB Satversme
Augsburgas ticības apliecības
|Katrai dienai - Luters

23. maijs

Jūs pētījat Rakstus, jo jums šķiet, ka tajos jums ir mūžīgā dzīvība, un tie ir, kas dod liecību par Mani! (Jņ. 5:39)

Tas ir - tā kā mēs atzīstam, ka Svētie Raksti ir paša Dieva svētīgais Vārds, kas spēj mūs darīt svētus mūžībā, mums Raksti jālasa un jāstudē tā, lai atrastu tajos apliecināto Kristu. Kas nestudē Rakstus tādā veidā, kā Kristus mums šeit pavēl, tas par mūžīgo dzīvību neko nevar zināt; jo tāds cilvēks dzīvo bez Dieva vārda, bez kura prāts nespēj nedz pareizi domāt, nedz runāt par mūžīgo dzīvību. Un, kas studē Rakstus, neatrazdams tajos Kristu, tas nevar iemantot mūžīgo dzīvību, kaut arī daudz par to runā vai cer uz to. Kristus saka: ir jāpētī Raksti, jāmeklē tajos, nevis jātiesā, tas ir, mums jākļūst par Rakstu mācekļiem, nevis meistariem, un jāatrod Rakstos Kristus liecība, nevis jācenšas tajos ienest savas ie­domas. Un, kamēr cilvēks nespēj Rakstos atrast Kristu, viņš nav tos pareizi pētījis un studējis.

Kas gauss dusmās – par spēkoni pārāks, kas savalda garu – pārāks par pilsētas iekarotāju.

(Sak 16:32)

Dzīsimies pēc miera un pēc tā, lai varētu celt cits citu.

(Rm 14:19)

Ech 34:1–16; 1Jņ 2:12–17; Mt 10:5–15