LELB Satversme
Augsburgas ticības apliecības
|Katrai dienai - Luters

22. februāris

Krist? mums dota pestīšana, grēku piedošana.

(Kol. 1:14)

Ja es spētu attēlot vai uzgleznot Pēteri, es uz katra viņa galvas mata rakstītu: grēku piedošana. Tā viņu attēlo arī evaņģēlisti. Neviena cita daļa Kristus ciešanu stāstā nav aprakstīta tik plaši kā Pētera grēkā krišana. Viss, kas noticis ar Kristu, izteikts nedau­dzos, īsos vārdos - tā evaņģēlisti to apraksta. Taču Pēteri viņi šautuši tik bargi, ka nav varējuši vien rim­ties teikt smagus vārdus par viņa krišanu. Bet evaņ­ģēlists Jānis saka: Kristus ciešanu atnestais auglis un labums ir tāds, ka tajās iemantojam grēku piedošanu.

Jūs sakāt: Kunga rīcība nav izprotama! – Klausies, Israēla nams, kas tad nav izprotams – Mana rīcība vai jūsu rīcība?

(Ech 18:25)

Ja sakām, ka mums nav grēka, tad maldinām sevi un patiesības nav mūsos. Ja atzīstamies savos grēkos, tad Viņš ir uzticams un taisns un mums piedod grēkus, un šķīstī mūs no visas netaisnības.

(1Jņ 1:8–9)

Sak 25:15–28; Flp 1:1–11; Jņ 18:1–14