LELB Satversme
Augsburgas ticības apliecības
|Katrai dienai - Luters

23. februāris

Jūs, brāļi, esat svabadībai aicināti. Tik ne tādai svabadībai, kas dod vaļu miesai. (Gal. 5:13)

Ir nepieciešams sacīt un mācīt, ka vecajam rau­gam ir jātiek izmēztam un ka par ticīgiem kristie­šiem nav saucami tie, kuri ļauj miesai brīvu vaļu un apzināti turpina grēkot, rīkodamies pret savu sirds­apziņu. Vēl ļaunāk un nosodāmāk ir, ja šie grēki tiek darīti Evaņģēlija un kristīgās brīvības vārdu aizsegā; jo tādējādi tiek zaimots un nicināts Kristus un Evaņģēlija vārds; tādēļ tādas lietas ir vienkārši jāatmet un jānoraida - jo tās nevar pastāvēt līdzās ticībai un skaidrai sirdsapziņai.

Redzi, nāk dienas, saka Kungs, kad arājs ražas vācēju panāks un vīnspiedējs to, kas sēj sēklu, un kalni no saldvīna pilēs, pakalni pludos no tā! Es atvedīšu atpakaļ savas tautas Israēla gūstekņus, tie uzcels sagrautās pilsētas un dzīvos tur, un stādīs vīnadārzus un dzers vīnu, dēstīs dārzus un ēdīs to augļus.

(Am 9:13–14)

Atklāsmes grāmatā Jānis raksta: Eņģelis man parādīja dzīvā ūdens upi. Upes abās pusēs bija dzīvības koks, kas nes divpadsmit augļus, katru mēnesi savu augli; un tā lapas ir noderīgas tautām dziedināšanai.

(Atkl 22:1.2)

Rut 4:1–22; 2Kor 4:13–5:10; Mt6:1–6