IESVĒTE

Kas ir iesvēte?

Kādi ir iesvētes nosacījumi?

Kas ir iesvētes mācības?

Pieteikšanās uz iesvētes mācībām

Biežāk uzdotie jautājumi:

Bērnam ir jābūt vismaz 7 gadu vecumā. Pieaugušo grupā iespējams piedalīties no 12 gadu vecuma. Vecuma ierobežojums pieaugušajiem nav. Ne reti iesvētes mācības apmeklē 60 un 70 gadus veci kandidāti.

Pieteikšanās notiek pie draudzes mācītāja pieņemšanas laikos draudzes kancelejā.

Ar kristību nepietiek. Kristības turpinājums ir iesvēte, kad cilvēks izdara apzinātu savu izvēli ticībā Dievam.

Iesvētīts draudzes loceklis var saņemt Sv. Vakarēdienu, kļūt par krustvecāku, ņemt dalību draudzes dzīvē, tapt laulāts.

Jā, protams. Šajā gadījumā pirms iesvētībām notiks kandidāta kristības.

Ir ļoti būtiska atšķirība starp iesvēti, kristībām baznīcā un bērnības svētkiem. Iesvētei baznīcā tas gan nav šķērslis, tomēr mācītāja pienākums ir izskaidrot šo atšķirību, norādot, ka bērnības svētki pēc būtības ir laicīgi svētki un tam ar baznīcu nav nekā kopēja. Bērnības svētki neaizstāj kristību vai iesvēti.

Šo jautājumu vislabāk ir pārrunāt iesvētes mācībās. Ir jāizvēlas svētku drēbes, lai katrs pats tajās justos labi.

Iesvētes mācību mērķis ir apgūt kristietības pamatprincipus un mācību - ticības apliecības, baušļus, lūgšanu un mācību par sakramentiem. Tā ir iespēja noskaidrot dažādus garīgus jautājumus, atbildēt uz dzīves jēgas meklējumiem, izprast baznīcas, dievkalpojuma un draudzes nozīmi.

Pajautājiet draudzes mācītājam un uzzuniet.

Jā. Iesvētes mācības iespējams apgūt pēc individuāla plāna, izlasot mācītāja norādītās grāmatas un pārrunājot mācību tēmas.

Vismaz vienam no kristāmā bērna vecākiem (jeb cilvēkam, kas reāli audzina šo bērnu) ir jābūt kristītam un iesvētītam draudzē reģistrētam loceklim. Krustvecākiem (ja tādus pieaicina) ir jābūt kristītiem un iesvētītiem luteriskā baznīcā. Ja bērns, kura vecāki nav kristīti, pats izsaka vēlmi kristīties, viņam jābūt vismaz 7 gadus vecam, ir jābūt vecāku piekrišanai, jābūt krustvecākiem. Mācītājam ir pienākums ar vecākiem aprunāties un censties vest viņus pie ticības.
  • Vai par iesvētes mācībām ir jāmaksā?

Nē. Arī apmeklējot iesvētes mācības individuāli mācītājam vai draudzei nekas nav jāmaksā.

• Vai par iesvētībām ir jāmaksā?

Draudze pastāv tikai no draudzes locekļu ziedojumiem, ikgadējā draudzes nodokļa ziedojuma un ieņēmumiem, kas veidojas no draudzes īpašumu apsaimniekošanas. Jūs esiet aicināti painteresēties, vai draudzē nav kādi īpaši atbalstāmi projekti, vai arī paši izvēlēsieties, kādus mērķa ziedojumus labprāt atbalstītu.

• Vai saistībā ar iesvētībām ir kādas īpašas tradīcijas? Kas būtu vēl jāņem vērā?

Uz iesvētes dievkalpojumu baznīca tiek īpaši sagatavota. Mums ir tradīcija, ka iesvētāmie piedalās pie baznīcas tīrīšanas darbiem un palīdz to izpušķot. Pēc dievkalpojuma iesvētāmie parūpējas par nelielu svētku cienastu un noskaņu, kas domāts pašiem iesvētāmajiem.

• Kas notiek pēc iesvētībām ?

Kā pilntiesīgi draudzes locekļi jūs esiet aicināti ņemt dalību draudzes dzīvē un dievkalpojumos. Iesvētības ir jauns dzīves sākums kopā ar Dievu, līdzcilvēkiem un baznīcu.