Kas ir laulība?

Laulība ir Dieva nolikts cilvēku attiecību modelis dzīves garumā starp vīrieti un sievieti, kas balstīts savstarpējā mīlestībā. Kristīgā laulība tiek pamatota 1 Mozus 1: 27-28 un 2:18-24

„Un Dievs radīja cilvēku pēc Sava tēla, pēc Dieva tēla Viņš to radīja, vīrieti un sievieti Viņš radīja. Un Dievs tos svētīja un sacīja uz tiem: "Augļojieties un vairojieties! Piepildiet zemi un pakļaujiet sev to, un valdiet pār zivīm jūrā un putniem gaisā, un katru dzīvu radījumu, kas rāpo pa zemi."”
  „Un Dievs Tas Kungs sacīja: "Nav labi cilvēkam būt vienam; Es tam darīšu palīgu, kas atbilstu viņam." ...Un cilvēks nosauca vārdā visus lopus, visus putnus gaisā un visus lauka zvērus, bet viņš neatrada palīga, kas viņam atbilstu. Un Dievs Tas Kungs lika cietam miegam nākt pār cilvēku; un tas aizmiga, un Viņš izņēma vienu no viņa ribām, aizpildīdams vietu ar miesu. Šo ribu, ko Viņš no cilvēka bija ņēmis, Dievs Tas Kungs izveidoja par sievu un pieveda to pie cilvēka. Tad cilvēks sacīja: "Šī tiešām ir kauls no mana kaula un miesa no manas miesas! Un viņa sauksies par sievu, jo tā ir no vīra ņemta. Tādēļ vīrs atstās tēvu un māti un pieķersies savai sievai, un tie kļūs par vienu miesu."

Šajās Rakstu vietās redzami vairāki principi, kas ir būtiski laulībā:

Laulību statistika Latvijā

Jautājumi, kas būtu jāpārrunā pirms laulībām

Bieži pirmslaulību periodā cilvēki koncentrējās uz pozitīvo viens otrā un aizmirst pārrunāt būtiskus jautājumus par turpmāko kopdzīvi, kas, ja paliek neievēroti, var radīt vilšanos. Mēs iesakām jums veltīt laiku, lai uzdotu un atbildētu viens otram uz sekojošiem jautājumiem. Atcerieties, ka jūsu atbildes noteikti atšķirsies! Šīs atšķirības pašas par sevi nav tik būtiskas kā tas, kā jūs ar tām tiksiet galā. Pēc pārrunām savā starpā ieteicams satikties ar mācītāju un pārrunāt jūsu sarunu.

Darbs un nauda

Bērni

Attiecības ar draugiem un atpūta

Vecāki un ģimene

Intīmās attiecības

Jūtas pret partneri

Garīgā dzīve kopā

Ja jūs nopietni uztrauc jūsu un jūsu partnera atšķirības, tad pavaicājiet sev:  „Kā būtu būt precētam ar kādu, kas ir tieši tāds kā es? Vai man tas patiktu?”:)

Laulību ceremonija

Laulības noslēgšana ietver sevī Dieva svētības izlūgšanu un solījumu Dieva un cilvēku priekšā veidot kopdzīvi, kā arī laulības juridisku noslēgšanu saskaņā ar Latvijas Republikas Civillikumu.

Kas ir vedēji?

Vedēju uzdevums ir būt par lieciniekiem laulāto solījumam likuma priekšā un būt par atbalstu un aizlūdzējiem pāra turpmākajā kopdzīvē.