"No pamatiem līdz toņa smailei, senie Latgales būvamati fotoattēlos."

Patstāvīga, kultūrvēsturiska, izglītojoša ekspozīcija 108 foto  attēli  tapuši no 1932.-1938. gadam.

Foto dokumentēta Rēzeknes vide, ainavas,  panorāmas izmaiņa, dažādu amatu prasmju veicēji savā darbā luterāņu  baznīcas būvniecības procesā no tās pirmsākumiem līdz baznīcas  iesvētīšanai.

Fotogrāfiju autori: mācītājs Fridirchs Kramiņš dzimis  Sanktpēterburgā, Krievijā 1905. g. miris Sanktpetersburg Beach (ASV) 1998.g.,  citi nezināmi autori.

‍Izstāde ir tapusi no arhīvu materiāliem, kas no  ASV ir atgādāti pateicoties Daugavas vanagu apvienībai, un no mācītāja  prof. Roberta Feldmaņa 1910. - 2002. g. arhīvā deponētā Rēzeknes 9.  kājnieku pulka virsnieka un baznīcas draudzes priekšnieka  pulkvežleitinata Mārtiņa Priedulāna piemiņas albūma.

Izstāde ir tapusi ar Rēzeknes pilsētas domes finansiālu atbalstu, fotomateriālu apstrādi ir veikuši fotogrāfi: Ivars Daugulis, Kaspars Ratnieks. Izstādes atrašanās - Rēzeknes Svētās Trīsvienības evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Iesakam apmeklēt izstādi skolēniem kultūrvēsturisku projektu ietvaros!

Izstāde atvērta individuāliem un grupu apmeklējumiem iepriekš piesakoties pa tālr. +371 25664437.

‍Aicinam bijušos Rēzekniešus palīdzēt atpazīt bagātajā foto materiālā redzamos cilvēkus.